menusearch
persianstoneworld.com

مهندس مطیعی:صنف انجمن سنگ به دنبال قدرت و شهرت نباشد

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
7/11/2020 8:05:05 AM
۱۳۹۸/۵/۱ سه شنبه
(0)
(0)
مهندس مطیعی:صنف انجمن سنگ به دنبال قدرت و شهرت نباشد
مهندس مطیعی:صنف انجمن سنگ به دنبال قدرت و شهرت نباشد

مهندس محمد مطیعی مدیر شرکت سنگ تهران ری معتقد است که نمایشگاه سنگ تهران نیاز به یک بازنگری دارد.

اختصاصی/ صبا شادور_شرکت سنگ تهران ری از سال 1342 تاسیس شده و از سال  1386 محمد مطیعی به همراه مهندس محمد رسول ابراهیمی آن را اداره می کنند.

مهندس محمد مطیعی مدیر شرکت سنگ تهران ری که در یازدهمین نمایشگاه سنگ حضور داشت، درباره این دوره از نمایشگاه به پایگاه خبری "پرشین استون ورلد" گفت: طی پنج دوره ای که شرکت سنگ تهران ری در نمایشگاه بین المللی سنگ تهران شرکت کرده، بازخوردهای خوبی از این نمایشگاه داشته ایم.

وی در ادامه بیان کرد: صنعت سنگ تغییرات خوبی در این سال ها داشته است. به نوعی از حالت سنتی بودن به سمت مدرن شدن پیش رفته و ورود دستگاه های برش جدید، پیشرفت این صنعت را نشان می دهد. البته برگزاری این نمایشگاه ها باعث می شود، تکنولوژی های جدید دنیا را شناسایی کنیم.

مدیر شرکت سنگ تهران ری درباره همدلی و کنار هم ماندن اعضا صنعت سنگ برای حل مشکلات بیان کرد: گروهی به نام خانه سایبری سنگ ایران راه اندازی کرده بودیم که اتفاقا این گروه حدود 5 سال است با 160 عضو همچنان فعالیت می کند. این گروه شورای دبیری دارد و با فکر پیش می رود.  در واقع در این گروه مشکلات صنف بازگو می شود تا هرکسی سئوال و جوابی دارد،با تعامل حل کنیم و بحث اطلاعات آزاد را در آنجا رواج دادیم. تا حدودی هم موفق بودیم و نتیجه این کار را در مهمانی که به همت انجمن سایبری برگزار شد، دیدیم. ما سعی می کنیم در خانه سایبری افرادی را آماده کنیم و در بدنه صنف قرار بدهیم که بتوانیم از تجربیات این افراد استفاده کنیم و انجمن را تبدیل به انجمنی کنیم که در آن حرف و حدیثی وجود نداشته باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: خیلی از دوستان مخالف حزب هستند. اما من معتقدم که باید حزب ها تشکیل شوند و رقابت شکل بگیرد و همیشه همه کارها دست یک نفر سپرده نشود. گاهی آن یک نفر انگیزه ای برای چرخاندن یک انجمن ندارد، پس باید کنار گذاشته شود تا نسل جوان به انجمن ورود پیدا کند و ایده داشته باشند و صنف را نجات دهند. ما دوستان فعالی داریم که عضو این صنف بوده و هستند. دلیلی ندارد یک نفر مدت ها مدیر یک صنف باشد اما نتواند قدمی بردارد و باید خود فرد صنف را رها کند. اگر به فکر صنف باشیم، قدرت هیچ مفهومی ندارد. وقتی یک صنف می خواهد پیشرفت کند قدرت و شهرت هیچ معنی ندارد.

مطیعی درباره نقش دولت در صنعت سنگ گفت: دولت می تواند نقش پررنگی در صنعت ما داشته باشد. اما رابط میان ما و دولت، انجمن است. در واقع این فاصله میان ما و دولت به نوعی نشان می دهد که انجمن خوب عمل نمی کند. اگر انجمن صنفی سنگ درست عمل کند و اطلاعات جامع و درست به دولت بدهد، دولت در جریان روند کار قرار خواهد گرفت. به هرحال فردی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت به نام وزیر در دولت حضور دارد، هیچ اطلاعی از صنعت سنگ ندارد. من به عنوان شخصی که کارخانه دارم که نمی توانم بدون برنامه به سراغ دولت بروم؛ این امر مهم وظیفه انجمن سنگ است. متاسفانه سیستم انجمن صنفی سنگ دربرابر دولت ضعیف عمل کرده و این باعث عدم همکاری دولت با صنعت سنگ شده است.

وی در پایان گفت: کار گروهی را به خوبی آموزش ندیده ایم. شاید همین موضوع باعث شده تا در بحث مدیریت و برنامه ریزی حتی نمایشگاهی هم با مشکل روبرو شویم. اگرچه با مشکل تحریم روبرو هستیم تا حدی که نمی توانیم یک بازار جهانی خوب داشته باشیم. نزدیک به نقطه جهانی هستیم اما هنوز از آن فاصله داریم. به هرحال شرکت ما یک چشم انداز و دید جهانی به صنعت سنگ دارد.

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر