menusearch
persianstoneworld.com

تجلیل از پیشکسوتان صنعت و معدن با حضور پررنگ مقامات دولتی

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
7/11/2020 10:02:09 AM
۱۳۹۸/۴/۱۰ دوشنبه
(0)
(0)
تجلیل از پیشکسوتان صنعت و معدن با حضور پررنگ مقامات دولتی
تجلیل از پیشکسوتان صنعت و معدن با حضور پررنگ مقامات دولتی

مراسم روز ملی صنعت و معدن امروز شاهد حضور پررنگ اعضای کابینه بود و با سخنرانی رئیس مجلس و وزیر امور خارجه، از پیشکسوتان عرصه صنعت و معدن تقدیر شد.

مراسم روز ملی صنعت و معدن که صبح امروز در سالن اجلاس تهران آغاز شد، شاهد حضور پررنگ اعضای کابینه بود و با سخنرانی رئیس مجلس و وزیر امور خارجه، از پیشکسوتان عرصه صنعت و معدن تقدیر شد.

این مراسم صبح امروز با حضور رضا رحمانی، وزیر صمت و غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران و جمعی از فعالان عرصه صنعت و معدن کشور آغاز شد و در طول مراسم علی لاریجانی، رئیس مجلس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، امیرحاتمی، وزیر دفاع، منصور غلامی، وزیر علوم، امیری، معاون پارلمانی و عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هم نیز به این مراسم ملحق شدند.

اعضا و روسای کمیسیون های مختلف مجلس نیز در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم و پیش از حضور رئیس مجلس، از پیشکسوتان عرصه صنعت و معدن کشور توسط وزرای صمت، امور خارجه و دفاع تقدیر شد.

پس از آغاز مراسم، علی لاریجانی، رئیس مجلس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، امیرحاتمی، وزیر دفاع، منصور غلامی، وزیر علوم و امیری، معاون پارلمانی و عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هم نیز به این مراسم ملحق شدند.

در این مراسم محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن با بیان اینکه ایران در بسیاری از تولیدات معدنی در رده‌های بالای جهانی قرار گیرد، گفت: بخش معدن در سال‌های قبل توانسته علیرغم تحریم‌ها پیشرفت خوبی داشته باشد، بر این اساس همه فعالان معدنی راستای رونق تولید فعالیت می‌کنند.

وی افزود: امروز زمانی است تا ضمن ارج نهادن به تلاش تلاشگران این عرصه، جایگاه خود را با حمایت سران سه قوه تثبیت کنیم؛ این در حالی است که راه توسعه همه جانبه و پایدار، پرداختن به توسعه صنعتی است.

وی اصلاح فرایندها و دستورالعمل‌ها، پیگیری مقررات زدایی را از جمله الزامات بهبود فضای کسب و کار عنوان کرد.

همچنین در این مراسم غلامحسین شافعی - رئیس اتاق بازرگانی ایران - با بیان اینکه صنعت ما حال و روز خوشی ندارد، گفت: قبول این واقعیت ما را برای رفع مشکلات مصمم می‌کند.

وی اظهار کرد: طبق آمارهای رسمی رشد اقتصادی بدون در نظر گرفتن نفت و رشد بخش صنعت به ترتیب در سال گذشته منفی ۲.۴ و منفی ۶.۵ درصد بوده است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر